LP|FORMA logo
PENB Levně Rychle a Odborně Portfolio Služeb STAVEBNÍ PROJEKTY - REFERENCE Reference STAVEBNÍ PROJEKTY Nová Zelená Úsporám 2014-2020 Data Klienti Kontakt
 
 
IPS Plan s.r.o. | Těšínská 557, Ostrava-Radvanice 71600 t:774.405.840, 774.405.841, m:simonik@lpforma.cz, facebook
 
 

PRŮKAZ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY - Ostrava, Frýdek, Havířov, Opava

(lidově, nesprávně  nazýván jako Energetický štítek),  je definován zákonem č. 318/2012 Sb., jenž je novelou zákona č. 406/2000 Sb. Dále je průkaz energetické náročnosti budovy (průkaz ENB), resp. jeho forma a způsob zpracování, rozepsán ve vyhlášce č.148/2007 Sb, která je s platností od 1. dubna 2013 nahrazena novou vyhláškou č.78/2013 Sb.

Energetický průkaz náročnosti budov obsahuje informace o energetické náročnosti budovy vypočtené podle metody stanovené prováděcím právním předpisem. Energetická náročnost budovy se stanovuje výpočtem celkové roční dodané energie v GJ potřebné na vytápění, větrání, chlazení, klimatizaci, přípravu teplé vody a osvětlení při jejím standardizovaném užívání bilančním hodnocením.

Co je potřeba ke zpracování PENB ?
Ideální je kompletní projektová dokumentace, ale většinou postačí základní stavební plány, informace o topení, ohřevu vody, větrání, chlazení, klimatizaci a osvětlení.  

POZOR: PENB MŮŽE ZPRACOVAT JEN AUDITOR S AUTORIZACÍ  - NA TRHU SE OBJEVILA ŘADA FIREM, KTERÁ NEMÁ AUTORIZACI A ODBORNOST !!

V případě, že k budově nejsou žádné plány, musí se vše potřebné doměřit a zjistit na místě, což přináší zvýšené náklady na pořízení průkazu.

Zpracování průkazů pro vzdálenější budovy (mimo Karlovarský kraj ) je možné při zaslání plánů e-mailem nebo poštou.

 

ORIENTAČNÍ CENA PRŮKAZU PRO RD:  PENB CENA OD 3.000,-KČ, BD: PENB CENA OD 3.500,-KČ 

!!! PENB - OSTRAVA - pro bytové a rodiné domy  - RYCHLE A SPRÁVNĚ !!!

MÍSTA: OSTRAVA, HAVÍŘOV, FRÝDEK-MÍSTEK, OPAVA A DALŠÍ

NAPSAT POPTÁVKU - ZDE

 
 
 
 
 
projekční práce, projekty, studie, Ostrava, Frýdek-Místek, Opava, Karviná, Olomouc, Poruba, Nový Jičín, Orlová, Bohumín, Hlučín, Studénka, Bílovec, Havířov, Zlín - Projekty pasivních domů